امبیراد | گرماتاب امبی راد | گرمایش با تکنولوژی ام بی راد

تامین گرمایش فضاهای گوناگونی چون رستوران‌ها، فضاهای باز، سالن‌ها، گلخانه‌ها و مواردی از این دست همیشه حائز اهمیت بوده و این موضوع افراد را با چالش روبرو کرده است. راهکار های قدیمی گرمایش همواره با مسائل مختلفی چون راندمان پایین، مصرف بالای انرژی و عدم توانایی گرمایش مطلوب فضای باز همراه بوده است. گرمایش تابشی گرماتاب با تکنولوژی امبیراد راهکاری نوین و ایده آل برای تامین گرمایش فضاهای صنعتی و عمومی است که در ایران با تکنولوژی شرکت امبیراد انگلستان و توسط شرکت ایران مشعل ارایه می‌شود.

تاریخچه امبی راد

شرکت ام بی راد AmbiRAD در سال 1888 میلادی توسط جورج رزنور در شهر مرسر واقع در پنسیلوانیا تاسیس شد. امبیراد در سال 1920 توسعه‌ی سامانه های برپایه احتراق گاز را آغاز نمود و از سال 1935 به حوزه محصولات بخاری صنعتی ورود کرد. کمپانی ام بی راد طی سال های بعدی، شعب خود را در اروپا و آسیا افتتاح کرد و در سال 1993 واحد اروپای آن توسط شرکت “توماس و بتز” خریداری شد. شرکت توماس و بتز در سال 1996 واحد آمریکای امبیراد را نیز خریداری کرد. در نهایت شرکت نورتک در سال 2014 شرکت توماس و بتز – کمپانی مادر امبیراد – را خریداری کرد و با برند رزنور خود تلفیق نموده و آن را نورتک گلوبال اچ وَک نامید. کمپانی نورتک در سال 2016 توسط ملروز پی ال سی خریداری شد.

گرماتاب امبیراد

ایران مشعل و امبیراد

شرکت ایران مشعل فعالیت خود را از سال 1360 با هدف کار آفرینی و تولید در حوزه صنعت تاسیسات ایران، با حضور کارآفرینان ، جوانان و متخصصات تحصیل کرده و کارآزموده آغاز کرد. با توجه به تجربه و سابقه درخشان شرکت و با استعانت از نگاه پرسش گر و جستجو طلب مدیران به یکی از بزرگ ترین خلاء های موجود در سیستم های گرمایشی برای مکان ها و فضای بزرگ اعم از صنعتی، ورزشی، حوزه دام و کشاورزی، فضاهای باز و…. در کشور، همکاری خود را در سال 1378 در راستای رفع این نقص با شرکت آمبیراد انگلستان آغاز نمود. استراتژی شرکت ام بی راد، تولید دستگاه های گرمایش تابشی با کمترین میزان مصرف انرژی و کمترین میزان تولید آلاینده است.
با توجه به نیاز  وافر بازار ایران به این سیستم، شرکت ایران مشعل همکاری خود را با آمبیراد انگلستان افزایش داد و توانست طی 2 سال به تولید انبوه این سیستم تحت لیسانس شرکت اصلی در ایران اهتمام ورزد.
شایان توجه است که شرکت ایران مشعل در دنیا اولین و تنها شرکتی است که توانست به طور مستقیم از شرکت امبی راد جواز تولید محصول اخذ نماید.

ایران مشعل و گرماتاب

محصولات تولیدی ایران مشعل که حاصل همکاری با برند ام بی راد است با نام تجاری” گرماتاب” در سطح بازار عرضه می شوند. لازم به ذکر است که لغت ” گرماتاب” ساخته و پرداخته ذهن خلاق کار آفرینان شرکت ایران مشعل بوده و قبل از بکار گیری آن توسط ایران مشعل در فرهنگ لغات فارسی وجود نداشته است. ” گرماتاب” برند ثبت شده شرکت ایران مشعل و متعلق به آن است.
در زمانی کوتاه با همت والای تمامی همکاران تولید و عرضه محصولات گرمایش تابشی با نام تجاری ” گرماتاب” چنان گسترده شده که ” گرماتاب” به عنوان نام خاص این گروه از محصولات در ایران شناخته می شود. با توجه به اینکه ایران مشعل همواره بحث کیفیت و فعالیت در سطح عالی برایش در درجه اول اهمیت قرار داشته است طی سال های فعالیت، به تاسیس اولین آزمایشگاه مجهز آزمون استانداردهای این محصول اقدام کرد و اولین شرکت دریافت کننده استاندارد ملی ایران در این محصول شد.
ایران مشعل مفتخر است که طی 20 سال عرضه ” گرماتاب” در ایران، موفق به فروش بیش از 50000 دستگاه در صنایع مختلف شده و همواره انتخاب اول مشتریان بوده و به عنوان بزرگترین تولید کننده و عرضه کننده سیستم های گرمایش تابشی در ایران به فعالیت خود با امید و قدرت ادامه می‌دهد.

ایران مشعل و گرماتاب

مزایای سیستم های بخاری صنعتی و بخاری تابشی ( گرماتاب ):

 • عدم نیاز به موتورخانه مرکزی و کاهش هزینه نگهداری
 • گرمایش قسمت مورد نیاز از یک سالن بزرگ
 • جلوگیری از چرخش هوا و حفظ سلامت محیط
 • نصب سریع و رایگان
 • عدم دخالت هوا برای گرمایش
 • كاهش گرادیان دمایی بین كف و سقف سالن
 • احساس مطلوب و آسایش گرمایی یکسان با دمای طراحی پایینتر
 • مستقل بودن هر سامانه
 • گرمایش سریع سالن پس از روشن کردن سیستم

سوالات متداول

 • نمایندگی امبیراد در ایران کجاست ؟
  شرکت امبیراد در ایران نمایندگی ندارد و تمامی محصولات دارای برند امبی راد در ایران، در واقع گرماتاب ایران مشعل با برند ام بی راد هستند.
 • چگونه گرماتاب امبیراد اصلی را تشخیص بدهم ؟
  شرکت ایران مشعل، مالک برند گرماتاب در ایران است و تنها دارنده مجوز و لایسنس از امبیراد در ایران است.
 • خدمات پس از فروش امبیراد کجاست ؟
  شرکت ایران مشعل تنها شرکت دارای لایسنس و مجوز از امبی راد بوده و با شبکه گسترده نمایندگی های رسمی خود در سراسر کشور آماده ارایه خدمات پس از فروش به مشتریان عزیز است.